Отново влизаме в чужд сценарий

Доколкото си спомням (а аз имам неприятния навик да помня дълго), две основни изисквания за приемането в еврозоната са максимум 3% бюджетен дефицит и максимум 10% годишна инфлация. Не намирам информация тези изисквания да са отменени. Тоест, влизането ни в еврозоната в момента няма как да е на дневен ред.

А въпросът дали по принцип България да приеме еврото или не, трябва да се реши от хора, които отговарят на две условия:

1. Да притежават нужната компетентност.

2. Да не са зависими от външни сили, които им влияят върху мнението (в едната или в другата посока).

Това изключва може би 95% от тези, които сега лаят по темата.

Аз категорично отговарям на второто условие. Нямам претенцията да отговарям на първото.

Може би сегашният момент не е подходящ да приемем еврото. Може и да е. Напълно е възможно след 5 или 10 години да е обратното.

Това, което сега виждам аз, е едно напълно излишно разделение, противопоставяне на българи срещу българи. Така беше и по темата за ковид ваксините. Така е и за войната в Украйна. Но в случая, това е и ненужно. Дали ще приемем еврото или не, е далеч по-маловажен въпрос от цената на тока, например. Или на газа.

Отново влизаме в чужд сценарий (може би повече от един). По най-глупашкия начин. За пореден път. И това е най-притеснителното.

Вижте още:

Сдружение Българска асоциация за управление на хора (БАУХ) има нов изпълнителен директор. Това е Паула-Анастасия Сбиркова, която поема ролята, след като Полина Господинова-Георгиева реши да продължи професионалното си...

Стратегията е насочена към развитие на ангажираността с клиентите, многоканалния подход и управлението на взаимоотношенията.Революционната стратегия на Пощенска банка...