На 6 и 7 май 2019 г. в Брюксел бе проведена среща на високо равнище, организирана от CSR Europe, в която взе участие и Българската мрежа на Глобалния договор на ООН – една от най-активната организации на Балканите в сферата на корпоративната социална отговорност и устойчивото развитие.
В рамките на събитието близо 100 изпълнителни директори на водещи български и световни компании заявиха своята готовност да обединят силите си за постигане на ново Споразумение за Европа. Заедно те призовават частните компании, гражданското общество и институциитеда се включат в диалога за изграждане на доверие, да създадат платформи за сътрудничество и финансови модели за въвеждане на устойчива кръгова и дигитална икономика, която да допринася за осигуряване работа на гражданите през целия им живот и за пълноценното им социално включване.
„Целите на ООН за устойчиво развитие вече са универсален международен инструмент и огромен стимул за действие. Позовавайки се на тях и в обединение с компаниите в Европа, Българската мрежа ще продължи да бъде лидер и да работи чрез колективни програми за едно по-добро общество“, сподели екипът на БМГД на ООН.
Асарел Медет АД и АЕЦ Козлодуй са сред първите български компании присъединили се към призива, както и международната група Солвей Соди.
Призивът за действие получи гласност посредством д-р Илхам Кадри, изпълнителен директор на “Solvay”. Основните акценти на срещата бяха Лидерство и Ангажираност, като в нея участие взеха над 400 лидери в бизнеса и устойчивото развитие, политици и представители на гражданското общество.
“В ролята ни на Европейската бизнес мрежа за корпоративна устойчивост и отговорност ние ще включим компаниите в дейности, целящи директни действия касаещи разработването на Европейски алианс за устойчива индустрия. Посредством платформи за практическо сътрудничество ние ще подкрепим и ускорим новите бизнес модели, продукти и услуги в нашето време” заяви Стефан Крец, изпълнителен директор на CSR Europe.
CSR Europe е водеща европейска бизнес мрежа за корпоративна устойчивост и отговорност. Със своите членове и национални КСО организации тя обединява, вдъхновява и подкрепя над 10 000 организации на местно, европейско и глобално ниво. Организацията подпомага и насочва бизнеса и индустриалните сектори в тяхната трансформация за сътрудничество чрез практически решения, насочени към постигането на устойчив растеж. Целта на CSR Europe е системната промяна.
Българската мрежа е част от глобалната мрежа на Глобалния договор на ООН и е национална партньорска организация на CSR Europe.
БМГД на ООН е най-активната организация в сферата на корпоративната социална отговорност и устойчивото развитие. Тя е мрежата на отговорния бизнес, която с работата си показва, че бизнесът, посредством участието си в колективни обществени проекти, е сила за добро.
Източник на новината: CSR Europe