1364087„Ти и Lidl за по-добър живот“ – това е името на най-голямата социално отговорна инициатива на Лидл България. Тя има за цел да подкрепи социално значими проекти в цялата страна и отразява стремежа на компанията да допринася за по-пълноценния и по-качествен живот на хората от различните региони.

От 1-ви май до 25-и юни търговската верига ще отделя по 3 стотинки от всеки касов бон в магазините в цялата страна, като със събраните средства ще финансира проекти, свързани с образователни инициативи за деца, опазване на околната среда, култура, изкуство и историческо наследство, както и здравословния начин на живот. В този период неправителствени и граждански организации ще могат да кандидатстват със свои проекти на официалния сайт на инициативата – lidl.bg/ti. Националният обхват и размерът на гранта, който Лидл България ще предостави, превръщат инициативата в най-голямата и значима за компанията – всеки един проект, одобрен за финансиране, ще получи финансова подкрепа в размер на максимум до 10 000 лева.

„Тази инициатива е естествено продължение на ангажимента, който ние, Лидл България поехме – с всичко, което правим, да помагаме на хората да водят по-пълноценен начин на живот. Като отговорна компания, нашият стремеж е не само да предлагаме добро качество на добра цена, но заедно с нашите клиенти да реализираме добри идеи, които биха променили живота на всички нас към по-добро“, заяви Главният изпълнителен директор на Лидл България Милена Драгийска. Тя допълни още, че от нашите клиенти не се очаква нищо по-различно от това, което винаги са правили, а именно – да пазаруват в Lidl. Защото с всяка покупка те вече помагат.

Партньори на програмата са Български дарителски форум и фондация „Работилница за граждански инициативи“. Евелина Павлова пък е първата известна личност, която прие поканата да бъде посланик на програмата и се ангажира с каузата „за по-добър живот“.

Процесът на селекция на проектите ще премине през няколко етапа, сред които оценка на експертно жури, както и активно ангажиране на служителите на компанията в процеса на оценяване.

Вижте още:

Двете основни причини за масовите аварии са липсата на инвестиции в диагностика и превенция, както и безотговорното отношение на мрежовите оператори и регулаторния...